podłodziowe
serwis
reklamowe
akcesoria
 start
 produkcja
 serwis
 akcesoria
 wypożyczalnia
 firma
 kontakt

 

 
O FIRMIE

jednoosiowe Firma "MER" powstała w lipcu 1990 roku. Jej nazwa jest składową inicjałów właścicieli Mirosława i Ewy Rekowskich.

Od początku działalności firma MER związana była ze środkami transportu. Mirosław Rekowski, w okresie wcześniejszym, pracował jako inżynier konstruktor właśnie w tej  gałęzi gospodarki. Za jedno ze swoich rozwiązań technicznych otrzymał w 1990 roku nagrodę Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej.

W pierwszym etapie

     funkcjonowała tylko wypożyczalnia. Wówczas było to kilka przyczep towarowych. Obecnie do dyspozycji naszych klientów jest ponad 60 sztuk. 
W dniu dzisiejszym można w firmie MER wypożyczać przyczepy: towarowe, kempingowe, lawety,do przewozu koni i podłodziowe.

W 1993 roku zajęliśmy się serwisem.

     Rosnący rynek przyczep, zwłaszcza lawet, potrzebował zakładów, które przygotowałyby pojazdy do przemierzania dużych odległości. Z każdym dniem nabieraliśmy doświadczenia. Obecnie z naszych usług w sposób systematyczny korzysta  kilkadziesiąt firm z całego województwa.

W 1994 roku zbudowaliśmy pierwsze przyczepy.

     Tak rozpoczęła się nasza produkcyjna przygoda. Bazowaliśmy wówczas na istniejących w Polsce rozwiązaniach technicznych. Zmieniający się w ostatnich latach rynek środków transportu potrzebował coraz częściej przyczep dobrej jakości. Można to było osiągnąć jedynie stosując najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z niemieckimi firmami AL-KO i KNOTT.
Podzespoły tych przedsiębiorstw, a także kilku polskich producentów wpłynęły zasadniczo na poprawę jakości  i bezpieczeństwa naszych produktów. 

Wyprodukowane przez nas przyczepy

     z powodzeniem użytkują między innymi: Telekomunikacja Polska S.A., Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, Petrol Invest, ZPCh "POLICE", Flexi System, Creon, P&P, Volfram,  POB Sopot i wielu innych.
Przyczepy podłodziowe nabyło u nas wiele klubów żeglarskich, kadra oraz nasi olimpijczycy.
Produkowaliśmy dla firm, a także dla osób prywatnych. Nasze przyczepy zamawiali nie tylko rodacy. Odbiorcami firmy MER byli także: Niemcy, Holendrzy, Finowie, Anglicy, Austriacy, Szwedzi, Irlandczycy, Litwini, Francuzi i Norwegowie.

Od 1997 roku zajmujemy się również dystrybucją

     części i podzespołów do przyczep. Obecnie oferujemy klientom bardzo szeroką gamę części producentów krajowych jak i zagranicznych.

W 2008 roku zakład produkcji przyczep został przeniesiony do nowej siedziby w Niestępowie k/Gdańska.

     Zdecydowanie większe powierzchnie produkcyjne, magazynowe i parkingowe pozwoliły na zwiększenie produkcji, zwiększenie asortymentu i znacznie ułatwiły czynności manewrowe przy obsłudze klientów. Tutaj też przeniesione zostały usługi serwisowe

W 2018 roku nasze przyczepy popłyneły do Japoni, USA i na Antarktudę.

     Były to przyczepy podłodziowe

W planach na najbliższe lata firma MER przewiduje

     przede wszystkim rozszerzenie zakresu produkcji, podniesienie na jeszcze wyższy poziom świadczonych usług serwisowych, a także zwiększenie asortymentu sprzedawanych części i podzespołów.

mgr inż. Mirosław Rekowski

 

 |  start  |  produkcja  |  serwis  |  akcesoria  |  wypożyczalnia  |  firma  |  kontakt  | 

Copyright MER Studio 2023